125 kW/125 kWh 170 Ah sodowo-jonowyZewnętrzna szafa do magazynowania energii
1. Przegląd produktu
1.1 Wprowadzenie do produktu
Ten produkt to zintegrowana szafa do zewnętrznego magazynowania energii sodowo-jonowej o mocy 125 kW/125 kWh, wykorzystująca wysoko bezpieczne, długotrwałe i szerokozakresowe akumulatory sodowo-jonowe typu NFPP (model: EVO‑SNC‑P510‑170) o długiej żywotności i szerokim zakresie temperatur. Integruje klastry akumulatorów, BMS (system zarządzania akumulatorami), PCS (system konwersji mocy), system zarządzania temperaturą, system ochrony przeciwpożarowej oraz inteligentny system monitorowania w jednym urządzeniu, zaprojektowanym specjalnie do zewnętrznego magazynowania energii w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, mikrosieciach, systemach zasilania awaryjnego, przyłączach do nowych sieci energetycznych i innych zastosowaniach. Dzięki strategicznemu pozycjonowaniu akumulatorów sodowych jako złotego rozwiązania uzupełniającego, produkt zasadniczo eliminuje potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa związane z dendrytami litowymi, charakterystycznymi dla akumulatorów litowo-jonowych. Rozwiązanie to charakteryzuje się takimi kluczowymi zaletami, jak wysokoefektywne magazynowanie energii, stabilna moc wyjściowa, inteligentna obsługa i konserwacja oraz duża zdolność adaptacji do różnych warunków środowiskowych. Nadaje się do pracy w różnych złożonych warunkach zewnętrznych, a ponadto spełnia krajową strategię "Carbon Peaking i Neutralności Węglowej " oraz zapotrzebowanie na rozwój na dużą skalę nowych technologii magazynowania energii.

Model: EVO‑SNS‑ESS‑125/125‑OU
• EVO: Identyfikacja serii produktów
• SNS: Ekskluzywna identyfikacja baterii sodowo-jonowej, odróżniająca ją od baterii litowo-jonowej
• ESS: System magazynowania energii
• 125/125: Moc znamionowa 125 kW / Pojemność znamionowa 125 kWh
• OU: Typ zewnętrzny, odpowiedni do złożonych środowisk zewnętrznych
• Wysokie bezpieczeństwo: Akumulator sodowo-jonowy o pojemności 170 Ah (model: EVO‑SNC‑P510‑170) wykonany jest z materiału polianionowego (NFPP) o doskonałej stabilności termicznej. Nośnikiem ładunku jest jon sodu (Na⁺) zamiast jonu litu (Li⁺), dzięki czemu nie tworzą się dendryty litowe. Akumulator, ściśle przestrzegając krajowej normy GB/T 44265⁻⁺2024, przeszedł liczne testy bezpieczeństwa, w tym testy na penetrację gwoździami, zgniatanie, przeładowanie, zwarcie, niekontrolowany wzrost temperatury i upadek, nie powodując pożaru ani wybuchu po testach. Maksymalny wzrost temperatury podczas testu penetracji gwoździami wynosi zaledwie 163,5°C, a podczas testu przeładowania – zaledwie 23,6°C. W połączeniu z wielostopniową ochroną przeciwpożarową eliminuje on zagrożenia takie jak zwarcie i pożar, a jego bezpieczeństwo jest wyższe niż w przypadku akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych.
• Szeroki zakres regulacji temperatury: Zakres temperatury rozładowania wynosi od -40℃ do +60℃ (różne szybkości rozładowania odpowiadają różnym temperaturom: rozładowanie ≤1P dla -40℃≤T<-20℃, -20℃≤T<10℃, 10℃≤T<30℃; rozładowanie ≤0,5P dla 30℃≤T<45℃; rozładowanie ≤0,25P dla 45℃≤T<60℃). Zakres temperatur ładowania od 0°C do +55°C (0°C < T ≤ 15°C: ładowanie 0,2% do 80% SOC; 15°C < T ≤ 45°C: ładowanie 0,5% do 100% SOC; 45°C < T ≤ 55°C: ładowanie 0,5% do 80% SOC). Wskaźnik utrzymania pojemności przy temperaturze -20°C wynosi ≥ 90% (≥ 153 Ah), a przy temperaturze -40°C ≥ 90,4% (≥ 153,7 Ah). Urządzenie doskonale rozwiązuje problem awarii systemów magazynowania energii w ekstremalnie zimnych regionach zimą i jest przystosowane do ekstremalnych warunków zewnętrznych, takich jak wysokie temperatury i niskie temperatury.
• Długa żywotność: Ogniwo 170 Ah jest produkowane w procesie laminowania i charakteryzuje się żywotnością ≥6000 cykli (100% DoD, 25±2°C, ładowanie/rozładowanie 0,5P/0,5P, utrzymanie pojemności ≥80%), ≥8000 cykli (90% DoD, 25±2°C, ładowanie/rozładowanie 0,5P/0,5P, utrzymanie pojemności ≥80%). Znacznie przewyższając konwencjonalne akumulatory kwasowo-ołowiowe, całkowita żywotność systemu wynosi ≥8 lat, co znacznie obniża koszty eksploatacji i konserwacji w dłuższej perspektywie.
• Wysoka wydajność i oszczędność energii: sprawność konwersji PCS ≥98,5%, samostratność systemu ≤3%/dzień, wysoki wskaźnik wykorzystania energii; sprawność ładowania/rozładowania ogniw ≥96,5% (0,5P, 25°C), a sprawność ładowania/rozładowania przy 0,25P może osiągnąć 97%. Rozwiązanie to spełnia potrzeby związane z arbitrażem szczytowo-dolinowym, nowym zużyciem energii i innymi scenariuszami, zwiększając zwrot z inwestycji.
• Wysoka adaptowalność: Szafa posiada stopień ochrony IP55 i odporność na korozję C4, co oznacza, że jest odporna na wyładowania atmosferyczne, obciążenie wiatrem, śniegiem i trzęsienia ziemi, a także dostosowana do trudnych warunków zewnętrznych, takich jak duża wysokość, piasek, wysoka wilgotność i wysoka mgła solna. Nie wymaga specjalnego pomieszczenia maszynowego i może być używana bezpośrednio po zainstalowaniu na zewnątrz.
• Inteligentna integracja: Trójpoziomowe sterowanie BMS+PCS+EMS, obsługa podwójnego monitorowania lokalnego ekranu dotykowego i chmury, zdalne uruchamianie, wczesne ostrzeganie i lokalizacja usterek, wygodna obsługa i konserwacja. BMS może precyzyjnie dostosować się do charakterystyki ładowania/rozładowania i wymagań dotyczących równoważenia ogniw 170 Ah, zapewniając spójność i żywotność ogniw.
2. Ogólne parametry techniczne
Przedmiot | Specyfikacja |
Znamionowa pojemność magazynowania energii | 125 kWh |
Moc znamionowa ładowania/rozładowania | 125 kW (ciągła), 150 kW (szczytowa, 10 min) |
Napięcie nominalne prądu stałego | 750 V DC (zakres napięcia: 600~950 V DC) |
Napięcie znamionowe prądu przemiennego | 400Vac (-15%~+15%), trójfazowy, czterożyłowy + PE |
Częstotliwość znamionowa | 50Hz/60Hz (±10% regulacji) |
Wydajność systemu (AC-AC) | ≥90% |
Maksymalny prąd ładowania/rozładowania | Prąd stały: 167 A; prąd przemienny: 180 A |
Współczynnik mocy | -1~+1 płynnie regulowany (≥0,99 przy znamionowych warunkach pracy) |
Całkowite zniekształcenie harmoniczne prądu | <3% (poniżej znamionowych warunków pracy) |
Poziom ochrony | IP55 (obudowa) |
Poziom ochrony antykorozyjnej | C4 (nadaje się do środowisk korozyjnych nadmorskich i przemysłowych) |
Temperatura pracy | Rozładowanie: -40℃~+60℃ (adaptacja do szybkości); Ładowanie: 0℃~+55℃ (adaptacja do etapu) |
Temperatura przechowywania | -30℃~+70℃ |
Wilgotność robocza | 5%~95% RH (bez kondensacji) |
Wysokość | ≤4000 m (powyżej 4000 m wymagane obniżenie mocy) |
Metoda chłodzenia | Wymuszone chłodzenie cieczą (konstrukcja zapobiegająca kondensacji) |
Wymiary (dł. × szer. × wys.) | 1000×1500×2480 mm |
Waga | Około 3350 kg (dla ogniw 170 Ah, waga pojedynczego ogniwa 4,75 ± 0,20 kg) |
Metoda instalacji | Zewnętrzny, wolnostojący (nie wymaga maszynowni) |
• Tryby pracy: Obsługuje tryby podłączenia do sieci (arbitraż szczytowo-dolinowy, regulacja częstotliwości i napięcia) oraz poza siecią (zasilanie wyspowe), z płynnym przełączaniem między trybem podłączenia do sieci/poza siecią (czas przełączania ≤20 ms) w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych w różnych scenariuszach.
• Funkcje zabezpieczające: kompleksowa ochrona obejmująca przepięcie, podnapięcie, przetężenie, zwarcie, przegrzanie, niską temperaturę, wykrywanie izolacji, odwrotne podłączenie, uderzenie pioruna, przepięcie itp. Może dokładnie dopasować napięcie (1,5 V~3,5 V) i progi ochrony temperaturowej ogniw 170 Ah (EVO‑SNC‑P510‑170) w celu wyeliminowania potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa.
• Interfejsy komunikacyjne: wyposażone w interfejsy CAN 2.0, RS485, Ethernet (TCP/IP), obsługujące protokoły Modbus i IEC61850, realizujące połączenie danych, mogące przesyłać w czasie rzeczywistym parametry pracy ogniwa 170Ah.
• Funkcje monitorowania: Lokalny 7-calowy ekran dotykowy umożliwia przeglądanie parametrów operacyjnych i rejestrów błędów w czasie rzeczywistym; platforma w chmurze obsługuje zdalne monitorowanie, przechowywanie danych, generowanie raportów, zdalną aktualizację i wczesne ostrzeganie o błędach, a także umożliwia dokładne monitorowanie kluczowych parametrów, takich jak napięcie, temperatura i stan naładowania ogniw 170Ah.
• System ochrony przeciwpożarowej: Wyposażony w system gaszenia gazem perfluoroheksanonowym, połączony z wielostopniowym wczesnym ostrzeganiem o temperaturze, dymie i gazach łatwopalnych, automatycznym gaszeniem, brakiem pozostałości, brakiem uszkodzeń sprzętu, odpowiedni do potrzeb ochrony bezpieczeństwa ogniw 170Ah.
• Funkcja równoważenia: pasywne równoważenie na poziomie ogniw, prąd równoważący ≥1A, skutecznie poprawiające spójność ogniw 170Ah, wydłużające żywotność akumulatora i dopasowujące się do charakterystyki długiego cyklu ogniw.
3. Parametry ogniwa sodowo-jonowego (element główny)
3.1 Podstawowe informacje o komórkach
• Model ogniwa: EVO‑SNC‑P510‑170 (kwadratowa obudowa aluminiowa)
• System materiałowy: katoda typu polianionowego (NFPP) / anoda węglowa twarda (dostosowana do charakterystyki jonów sodu, brak warunków do tworzenia dendrytu litowego)
• Typ ogniwa: kwadratowa twarda obudowa, proces laminowania
• Stan wysyłki: 38% SOC (stan opłaty)
• Wymagania dotyczące wzrostu temperatury: Wzrost temperatury ≤10℃ w warunkach ładowania/rozładowania 25±2℃ i 0,5P

3.2 Parametry wydajności elektrycznej
Przedmiot | Specyfikacja |
Pojemność znamionowa | 170Ah (rozładowanie 0,5P, 25±2℃, ≥170Ah dla nowych akumulatorów) |
Napięcie nominalne | 2,85 V (napięcie platformy, poniżej 25±2℃, rozładowanie 0,5 P) |
Zakres napięcia | Próg ładowania: 3,5 V; Próg rozładowania: 1,5 V (maksymalne napięcie ładowania 3,5 V) |
Energia znamionowa | 484,5 Wh (25±2℃, 1,5-3,5 V, 0,5 P, stałe ładowanie/rozładowywanie) |
Rezystancja wewnętrzna prądu stałego (1 kHz) | ≤0,3 mΩ (25±2℃, nowa bateria przy 38% SOC) |
Standardowa stawka opłaty | 0,5P (25±2℃, ładowanie do 3,5V, pełne naładowanie w około 2 godz.) |
Maksymalna stawka ładowania | 1P (25±2℃, ładowanie ciągłe) |
Standardowa stawka rozładowania | 0,5P (25±2℃) |
Maksymalna ciągła szybkość rozładowania | 1,5P (czas trwania nieograniczony) |
Cykl życia | ≥6000 cykli przy 100% DoD; ≥8000 cykli przy 90% DoD (25±2℃, 0,5P/0,5P, utrzymanie pojemności ≥80%) |
Wydajność ładowania/rozładowania | ≥96,5% (0,5P, 25℃), do 97% przy 0,25P |
Oceń wydajność | Pojemność rozładowania 1,0P / standardowa pojemność rozładowania ≥95%, energia rozładowania 1,0P / standardowa energia rozładowania ≥90% |
3.3 Parametry środowiskowe i bezpieczeństwa
Przedmiot | Specyfikacja |
Temperatura pracy (rozładowanie) | -40℃~+60℃ (szybkość adaptacji, patrz 1.3 Szeroki zakres adaptacji temperaturowej) |
Temperatura pracy (ładowanie) | 0℃~+55℃ (adaptacja etapowa, patrz 1.3 Szeroki zakres adaptacji temperaturowej) |
Utrzymanie pojemności w niskiej temperaturze | -20℃/rozładowanie 1P: ≥153Ah (≥90%); -40℃/rozładowanie 1P: ≥153,7Ah (≥90,4%) |
Temperatura przechowywania | -30℃~+70℃ (dostosować do 10% SOC, jeśli przechowywane dłużej niż 30 dni) |
Wydajność pamięci masowej | Przechowywanie w normalnej temperaturze (25±2℃) przez 28 dni: pozostała pojemność ≥95%, odzyskiwalna pojemność ≥97%; przechowywanie w wysokiej temperaturze (60±2℃) przez 7 dni: pozostała pojemność ≥85%, odzyskiwalna pojemność ≥90% |
Testy bezpieczeństwa | Zgodnie z normą GB/T 44265℃‑2024, zaliczone testy penetracji gwoździem, zgniatania, zwarcia, przeładowania, nadmiernego rozładowania, niekontrolowanego wzrostu temperatury, wibracji (5G), upadku, brak pożaru lub wybuchu; maksymalny wzrost temperatury 163,5℃ w teście penetracji gwoździem, 23,6℃ w teście przeładowania |
Charakterystyka mechaniczna | Obudowa wykonana z aluminium, waga: 4,75 ± 0,20 kg; wymiary: 60 × 180 × 130 mm (standardowy rozmiar, zależny od rysunków produktu) |
• Skład modułu: 16S × 170Ah → Pojemność pojedynczego modułu: 48 V/8,16 kWh (model modułu: EVO‑SNM‑48/8,16)
• Skład klastra: 15 modułów połączonych szeregowo → Pojemność pojedynczego klastra: 720 V/122,4 kWh (model klastra: EVO‑SNC‑720/122,4)
• Skład systemu: 1 klaster + mała jednostka rozszerzająca → Całkowita pojemność: 750 V/125 kWh (model systemu: EVO‑SNS‑ESS‑125/125‑OU)
• Łączna liczba ogniw: 16×15=240 sztuk (ogniwa o dużej pojemności 170 Ah znacznie zmniejszają liczbę ogniw, poprawiają stabilność systemu, a mieszanie ogniw o różnych numerach P/N jest surowo zabronione)
4.1 System klastrów akumulatorowych
Składa się z ogniw sodowo-jonowych o pojemności 170 Ah (model: EVO‑SNC‑P510‑170), standardowych modułów oraz skrzynki sterowniczej wysokiego napięcia (w tym bezpiecznika, stycznika i układu wstępnego ładowania). Zastosowano standardową konstrukcję serii EVO, dostosowaną do charakterystyki ogniw 170 Ah; wyposażony w niezależny sterownik BMS, zbiera dane dotyczące napięcia, temperatury i prądu ogniwa w czasie rzeczywistym, realizuje kontrolę równoważenia i zabezpieczenia, ściśle dopasowuje parametry ładowania/rozładowania ogniw, aby zapewnić stabilną pracę klastrów akumulatorów.
4.2 Układ konwersji mocy (PCS)
• Model: EVO‑PCS‑125K
• Moc znamionowa: 125 kW, konwersja dwukierunkowa odwracalna
• Topologia: Trójpoziomowy IGBT, sprawność konwersji ≥98,5%
• Cechy funkcjonalne: Obsługuje tryby pracy podłączonej do sieci/poza siecią, z funkcją ochrony wyspowej i rozruchu awaryjnego, dokładnie dostosowuje się do charakterystyk ładowania/rozładowywania ogniw 170 Ah (EVO‑SNC‑P510‑170) (standardowe ładowanie/rozładowywanie 0,5P, maksymalne ładowanie 1P, maksymalne ciągłe rozładowywanie 1,5P) w celu zapewnienia wydajnej konwersji energii.
4.3 System zarządzania baterią (BMS)
• Model: EVO‑BMS‑750 (wyłącznie przystosowany do ogniw 170Ah)
• Architektura: Trójpoziomowa architektura głównego BMS + podrzędnego klastra + płyty pobierania próbek komórek
• Główne funkcje: Dokładna ocena SOC/SOH/SOP (błąd ≤±3%), zabezpieczenie przed przepięciem/podnapięciem/przetężeniem/przegrzaniem (dopasowanie do zakresu napięcia ogniw 1,5 V–3,5 V i progów temperaturowych), wyważanie ogniw, diagnostyka usterek i rejestracja. Optymalizacja strategii wyważania dla ogniw o dużej pojemności 170 Ah w celu poprawy spójności ogniw; dostęp do czujników temperatury w razie potrzeby w celu monitorowania temperatury ogniw w czasie rzeczywistym i tworzenia plików zarządzania akumulatorem.
4.4 System zarządzania temperaturą
• Model: EVO‑TMS‑2400
• Metoda chłodzenia: wymuszony cykl chłodzenia cieczą + elektroniczny wentylator pomocniczy odprowadzający ciepło
• Dokładność kontroli temperatury: 25°C ± 5°C, z konstrukcją antykondensacyjną. Optymalizacja wydajności odprowadzania ciepła zgodnie z charakterystyką grzewczą ogniw 170 Ah (wzrost temperatury ≤10°C przy ładowaniu/rozładowywaniu 0,5P), aby uniknąć wpływu wysokiej temperatury na żywotność akumulatora; współpraca z konstrukcją rozpraszania ciepła skrzynki elektrycznej, aby zapobiec uszkodzeniu ogniw spowodowanemu przez słabe odprowadzanie ciepła.
4.5 System ochrony przeciwpożarowej
• Model: EVO‑FS‑10
• Tryb wczesnego ostrzegania: Wielostopniowe wczesne ostrzeganie czujników temperatury, czujników dymu, czujników gazów łatwopalnych
• Urządzenie gaśnicze: automatyczny system gaśniczy na bazie perfluoroheksanonu, nie pozostawia osadu i nie uszkadza sprzętu, odpowiedni do ochrony bezpieczeństwa ogniw 170Ah, może szybko reagować w przypadku niekontrolowanego wzrostu temperatury lub innych nieprawidłowości w ogniwach.
4.6 Inteligentny system monitorowania
• Lokalny monitoring: 7-calowy ekran dotykowy umożliwia ustawianie parametrów, przeglądanie statusu, wyszukiwanie błędów oraz wyświetlanie kluczowych parametrów, takich jak napięcie, temperatura i stan naładowania ogniw 170Ah w czasie rzeczywistym.
• Monitorowanie w chmurze: platforma chmurowa EVO-EMS (terminal PC/aplikacja mobilna) obsługuje zdalne monitorowanie, przechowywanie danych, generowanie raportów, zdalne uaktualnianie, wczesne ostrzeganie o awariach i ich lokalizację, a także może przechowywać pełne dane operacyjne cyklu życia ogniw w celu podziału odpowiedzialności za jakość.
• Miejsce: Teren utwardzony, równy, nośność ≥5,5 ton/㎡(dostosowane do ciężaru szafy z ogniwami 170Ah), dobrze wentylowane, bez mediów łatwopalnych, wybuchowych lub żrących, z dala od otwartego ognia i źródeł wysokiej temperatury, aby temperatura ogniwa nie przekroczyła 55℃.
• Elektryczne: Podłączenie do krajowej standardowej trójfazowej sieci energetycznej 400 V, rezystancja uziemienia ≤4Ω, okablowanie zgodne z normami bezpieczeństwa elektrycznego, bieguny dodatnie i ujemne ogniw należy ściśle podłączać zgodnie z oznaczeniami, odwrotne podłączenie jest zabronione.
• Przestrzeń: Należy zapewnić ≥1 m wolnej przestrzeni wokół szafy i ≥1,5 m wolnej przestrzeni u góry w celu odprowadzania ciepła, obsługi i konserwacji, aby zapewnić odpowiednie odprowadzanie ciepła z ogniw. Skrzynka elektryczna musi spełniać wymagania dotyczące wodoodporności i pyłoszczelności, aby zapobiec korozji i rdzewieniu ogniw.
1. Montaż i mocowanie: Umieść obudowę stabilnie w wyznaczonym miejscu, zamocuj ją mocno, aby upewnić się, że jest wypoziomowana, unikając wibracji mechanicznych, kolizji i uderzeń, które mogą uszkodzić ogniwa.
2. Operacje okablowania: Wykonaj kolejno okablowanie prądu stałego, przemiennego i komunikacyjnego. Sprawdź stabilność okablowania, aby uniknąć odwrotnego połączenia i połączenia pozornego. Surowo zabrania się stosowania plastiku do połączeń elektrycznych, aby zapobiec powstawaniu łuku elektrycznego i iskier spowodowanych tarciem.
3. Autotest po włączeniu zasilania: włącz zasilanie, uruchom urządzenie, przeprowadź autotest systemu, upewnij się, że nie ma żadnych komunikatów o błędach i skoncentruj się na sprawdzeniu możliwości dostosowania BMS do parametrów ogniwa 170Ah (EVO‑SNC‑P510‑170).
4. Ustawianie parametrów: Ustaw strategię ładowania/rozładowywania, parametry ochrony itp. za pomocą lokalnego ekranu dotykowego lub platformy w chmurze (ściśle dostosuj się do szybkości ładowania/rozładowywania, zakresu napięcia i progu temperatury ogniw 170Ah).
5. Wybór trybu: Wybierz tryb podłączony do sieci lub poza siecią zależnie od aktualnych potrzeb. System przejdzie w normalny stan pracy, monitoruj temperaturę ogniw w czasie rzeczywistym, aby nie przekroczyć dopuszczalnego zakresu.
6. Wyłączanie: Najpierw zatrzymaj urządzenie, odłącz zasilanie prądem zmiennym, następnie odłącz zasilanie prądem stałym, zamknij drzwi szafy i sporządź protokół wyłączenia. Jeśli przewiduje się, że wyłączenie potrwa dłużej niż 30 dni, ustaw wskaźnik SOC ogniwa na 10%.
• Codzienna konserwacja: Codziennie sprawdzaj wygląd obudowy, kontrolki i otwory wentylacyjne, zapisuj parametry pracy ogniwa 170Ah i systemu (napięcie, temperatura, SOC itp.), rozwiązuj problemy związane z nieprawidłowymi warunkami; jeśli temperatura ogniwa przekroczy 55℃, natychmiast wyłącz urządzenie.
• Konserwacja miesięczna: Wyczyść powierzchnię obudowy i otwory wentylacyjne, sprawdź szczelność zacisków okablowania, skalibruj dokładność czujnika, skup się na sprawdzaniu elementów łączących modułów ogniw 170Ah, aby upewnić się, że nie ma luzów ani nagrzewania; jeśli ogniwa są przechowywane przez 3 miesiące (10% SOC), naładuj i rozładuj raz, a następnie wyreguluj SOC do 10%.
• Roczna konserwacja: kompleksowa kontrola stanu ogniw 170Ah, funkcji BMS/PCS, systemu ochrony przeciwpożarowej i systemu zarządzania temperaturą, wymiana starzejących się części, przeprowadzenie kompleksowej kalibracji systemu; bez zezwolenia surowo zabrania się modyfikowania konstrukcji i struktury BMS, aby upewnić się, że dostosowują się do charakterystyki ogniw i gwarantują długoterminową stabilną pracę sprzętu.
• Ze względu na bezpieczeństwo surowo zabrania się demontażu, zgniatania, przebijania ogniw sodowo-jonowych 170Ah (model: EVO‑SNC‑P510‑170) i modułów, a także zwierania biegunów dodatnich i ujemnych akumulatora.
• Aby uniknąć wpływu na stabilność termiczną akumulatora, surowo zabrania się używania tego produktu w środowisku o wysokiej temperaturze, otwartym ogniu, w środowisku łatwopalnym i wybuchowym. Przy normalnych warunkach użytkowania i przechowywania temperatura ogniwa nie może przekraczać 55℃. W przypadku przekroczenia tej wartości BMS musi natychmiast wyłączyć akumulator.
• Instalację, konserwację i remonty urządzeń muszą wykonywać wykwalifikowani elektrycy. Przed uruchomieniem należy odłączyć wszystkie źródła zasilania i zastosować środki bezpieczeństwa; testy ogniw muszą być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel w profesjonalnych laboratoriach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt ochronny.
• W przypadku wycieku płynu, dymu, nieprzyjemnego zapachu, nieprawidłowego nagrzewania się urządzenia lub innych problemów, należy natychmiast wyłączyć urządzenie i odłączyć je od zasilania, oddalić się od miejsca instalacji i skontaktować się z personelem technicznym producenta. Nie należy obsługiwać urządzenia samodzielnie; w przypadku wycieku elektrolitu należy unikać kontaktu ze skórą i oczami, przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza po kontakcie.
• Po złomowaniu ogniw sodowo-jonowych o pojemności 170 Ah należy je poddać recyklingowi w sposób równomierny, zgodnie z wymogami ochrony środowiska. Nie wyrzucaj ich bez powodu, aby uniknąć zanieczyszczenia środowiska; zabrania się połykania jakichkolwiek części lub substancji zawartych w ogniwach przez kogokolwiek lub zwierzęta.
• W przypadku burzy należy zastosować środki ochrony odgromowej, aby zapobiec uszkodzeniom urządzeń na skutek uderzeń piorunów. Należy również regularnie sprawdzać skuteczność urządzeń ochrony odgromowej. Nie należy używać akumulatorów bez systemu BMS lub podobnych systemów.
• Jeżeli podczas ładowania nastąpi nieprawidłowe zakończenie ładowania (np. ładowanie w godzinach nadliczbowych, przerwanie z powodu przepięcia lub nadmiernego prądu), należy przerwać ładowanie i rozwiązać problemy. Można wznowić ładowanie dopiero po sprawdzeniu i kwalifikacji przez profesjonalny personel.
• Okres gwarancji: 3-letnia gwarancja na całą maszynę, 5-letnia gwarancja na ogniwa sodowo-jonowe 170 Ah (w normalnych warunkach użytkowania, w przypadku uszkodzeń niespowodowanych przez człowieka, niezgodnego ze specyfikacją, braku zachowania pełnych danych z monitoringu lub uszkodzenia ogniwa na skutek problemów konstrukcyjnych skrzynki elektrycznej niepochodzących od producenta, gwarancja nie jest udzielana).
• Zakres usługi: Bezpłatna naprawa i wymiana podzespołów serii EVO oraz ogniw sodowo-jonowych 170 Ah, które nie zostały uszkodzone przez człowieka, w okresie gwarancji, bezpłatne wsparcie techniczne.
• Wsparcie techniczne: całodobowa zdalna pomoc techniczna przez 7 dni w tygodniu, serwis na miejscu w ciągu 48 godzin w kluczowych obszarach, aby pomóc rozwiązać różne problemy związane z działaniem sprzętu. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji ogniw i parametrów wydajności, przed złożeniem zamówienia należy sprawdzić aktualny stan.
• Scenariusze przemysłowe i komercyjne: stosowane do arbitrażu szczytowo-dolinowego, reagowania na zapotrzebowanie, zasilania awaryjnego, redukcji opłat za energię elektryczną. Ogniwa dużej pojemności 170 Ah mogą poprawić efektywność magazynowania energii, obniżyć koszty eksploatacji i konserwacji, a ich długi cykl pracy dodatkowo obniża koszty długoterminowego użytkowania.
• Scenariusze Nowej Energii: Magazynowanie energii podłączone do sieci fotowoltaicznej i wiatrowej, płynne wahania mocy, absorpcja utraconego wiatru i światła, poprawa wskaźnika wykorzystania nowej energii. Szeroki zakres adaptacji temperaturowej umożliwia adaptację do ekstremalnych warunków temperaturowych w scenariuszach nowej energii na zewnątrz.
• Scenariusze mikrosieci: Niezależne zasilanie wysp, obszarów oddalonych i obszarów bez zasięgu sieci, adaptacja do złożonych warunków zewnętrznych, zapewnienie stabilności zasilania. Wysoki poziom bezpieczeństwa i szeroki zakres temperatur pracy ogniw 170 Ah umożliwiają adaptację do złożonych warunków pracy w odległych obszarach.
• Scenariusze przemysłowe: Zasilanie awaryjne dla kopalni, pól naftowych, fabryk i innych obiektów, poprawa niezawodności zasilania, zapobieganie stratom produkcyjnym spowodowanym przerwami w dostawie prądu. Wysoki poziom bezpieczeństwa i długa żywotność dostosowują się do długoterminowych potrzeb eksploatacyjnych w scenariuszach przemysłowych.
